شربتخانه و تجهیزات فرایندی (Process Technology)

کار تیمی، از ابتدای کار:

گروه فنی مهندسی آوینا با تخصص کاملاً منحصر به فرد، به تمامی نکات و پیچیدگی شربتخانه و تجهیزات فرایندی خاص تولید، برای انواع نوشیدنی‌ها مسلط بوده و با انواع شربتخانه و تجهیزات فرایندی روز دنیای نوشیدنی‌ها آشنا می‌باشد. ما می توانیم با تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت سیستم موجود کارخانه شما و بهینه سازی کارخانه و یا برنامه ریزی و اجرای یک راه حل یکپارچه و سفارشی برای بخش فرایندی و تجهیزات موجود در شربتخانه بصورت همه جانبه در کنار شما باشیم. ما شما را در تمامی موارد فرایند محصول نوشیدنی، از مرحله طراحی و چیدمان(جانمایی) گرفته تا خرید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز فرایندی و نهایتاً تولید یک محصول منحصر به فرد، پشتیبانی کرده و کلیه این خدمات را در اختیار شما می‌گذاریم.

بخشهایی که در تجهیزات فرایندی برای پروسه تولید میتوانید از ما درخواست کنید بشرح ذیل می باشد:

ما برای ورودی و نگهداری مواد اولیه تجهیزات لازم را مناسب با مواد اولیه تعبیه و طراحی می نماییم. بعضاً نیاز به انبار کردن خاص مواد اولیه می باشد که ما آنها را در طراحی لحاظ می نماییم.

سیستم دوزینگ و میکسر برای کیفیت بالا و بدون ضایعات در محصول

سیستم دوزینگ برای مخلوط کردن مواد غذایی، مایعات و سایر محصولات با بالاترین استانداردها که این بستگی به دوز دقیق و آماده سازی کامل مواد جامد دارد. زیرا حتی مقداری جزئی از ذرات حل نشده مواد جامد، باعث تضعیف کیفیت و عملکرد نادرست در سیستم دوزینگ می شوند. جدای از سیستم های کلاسیک برای مخلوط کردن و دوزینگ مواد اولیه، ما میکسرهای کاملاً اتوماتیک را نیز برای مخلوط کردن فله ای(عملکرد ناپیوسته) یا با کار مداوم ایجاد می کنیم.

پاستوریزه کردن محصول نوشیدنی برای بالا بردن ایمنی و مدت ماندگاری محصول در بخش فرایندی مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجا که تکنولوژی پاستوریزه کردن محصول برای نوشیدنی ها می تواند متفاوت باشد، سعی می کنیم نسبت به سبد محصول نوشیدنی روشی را انتخاب نماییم تا بتواند برای ما کارامد باشد. برای مثال پاستوریزه کردن آبجو غیر الکی با پاستوریزه کردن محصولات لبنی در بخش عملیات حرارتی نسبت به یکدیگر کاملاً متفاوت می باشند.

حداکثر پایداری برای کیفیت، رنگ و طعم از طریق جداسازی گازها از مایعات

گازهای حل شده در مایعات مانند اکسیژن، طعم و رنگ و در نهایت، پایداری و مدت ماندگاری محصول نهایی را کاهش می دهد و تاثیر بسزایی بر روی کیفیت محصول شما می گذارد. سیستم های جداسازی وکیوم، میزان اکسیژن موجود در محصول را کاهش و در نتیجه اکسیداسیون در محصول مربوطه را کاهش می دهد. در عین حال، سعی می شود عطرها و مزه های ارزشمند موجود در محصول نوشیدنی حفظ گردد.

تخصص در انواع سیستمهای فیلتراسیون

در بخش جداسازی ذرات و تصفیه نوشیدنی ها، گزینه های مورد استفاده متعددی داریم. گاهی نیاز به جداسازی ذرات پروتئینی در محصول داریم و گاهی لِرد(ذرات معلق) موجود در محصول که باعث کدورت آن می شود، مورد نظرمان می باشد که نسبت به هر محصول نوشیدنی متفاوت می باشد و تکنولوژی فیلتراسیون مناسب آن محصول می بایست در نظر گرفته شود.(از آنجا که روشهای فیلتراسیون انواع گوناگونی دارد، اگر سیستم فیلتراسیون مناسب محصول شما انتخاب نگردد، درنهایت شما را با هزینه های بسیار بالایی مواجه می نماید.)

انواع روشهای فیلتراسیون:

 • فیلترهای کارتریجی
 • ممبران سرامیکی و یا ممبران پلیمری
 • مایکرو فیلتراسیون
 • نانو فیلتراسیون
 • الترا فیلتراسیون
 • روش اسمز معکوس
 • فیلترهای شمعی با استفاده از خاک دیاتومه
 • و…
 • سالیان زیادی است که انسانها از مخمرها و تخمیرکننده ها در صنایع غذایی استفاده می کنند. برای مثال برای تولید آبجو غیرالکلی از فرایند تخمیر خاصی استفاده می گردد تا در محصول، هنگامیکه تخمیر درحال انجام گرفتن است، هیچگونه الکل در محصول تولید نگردد که این فرایند از پیچیدگی بسیار بالایی برخوردار است.
 • در ماءالشعیرها چنانچه بشود از سیستم تخمیر استفاده نماییم در نهایت کیفیت محصول و طعم آن بالا می رود. اما این روش دارای پیچیدگی های فناوری می باشد که گروه آوینا با این روش کاملاً آشنا بوده و می تواند باتوجه به نیاز تولیدکننده نوشیدنیها دانش فنی این فنآوری بسیار حساس را در اختیار شما قرار دهد.

ما با تخصص خود به شما کمک خواهیم نمود تا راندمان خططوط فرایندی را بهینه نمایید.

 • برای تولید محصولات حساس و با کیفیت بالا می توانیم از فناوریهای آسپتیک در چیدمان خط تولید استفاده نماییم.

معرفی یکی از تولیدکننده های تجهیزات فرایندی که با توجه به نیاز شما مشتری عزیز به شما معرفی می کنیم.

کمپانی کاسپر شولدز (KASPER SCHULZ) با قدمتی بیش از 300 سال در زمینه ساخت شربتخانه های ماءالشعیر در آلمان می باشد که از قویترین و معتبرترین ها در صنعت شربتخانه های تا ظرفیت 400000 هکتو لیتر است. می توانید به وبسایت کمپانی کاسپر شولدز مراجعه نمایید و اطلاعات بیشتری از کمپانی کاسپر شولدز (KASPER SCHULZ) کسب نمایید و یا با تماس بگیرید تا مشاوره و راهنمایی لازم برای ساخت شربتخانه آبجو غیر الکلی را برایتان فراهم نماییم.

شربتخانه کاسپرشولدز

مهندسی در بهترین سطح نه تنها صلاحیت تکنولوژیکی برای ما در امور برنامه ریزی و ساخت کارخانه ها و سیستم های سفارشی است بلکه مهمتر از همه ، داشتن تخصص و تجربه کافی در صنعت نوشیدنی و یا حتی مالت سازی و همچنین به معنای واقعی یک مدیریت پروژه عالی از زمان شروع تا انتهای زمان تولید، مدیریت حرفه ای و کارآمد و همچنین رعایت برنامه زمانبندی و بودجه از نکات مهمی میباشد که میتوانید از گروه فنی و مهندسی آوینا که سالیان سال در صنعت نوشیدنی فعال میباشند را درخواست کنید.

در بسیاری از موارد، همکاری با متخصصین گروه آوینا در جریان یک پروژه مشاوره آغاز می شود. ما موارد اساسی را بررسی می کنیم، روند تولید شما را بررسی می کنیم و مفاهیم اولیه را توسعه می دهیم. با این کار شما یک پایه و اساس برای تصمیم خود دارید – و می توانید مطمئن باشید که تمام نیازهای شما کاملاً برآورده خواهد شد.

فرآیندهای ویژه برای محصولات منحصر به فرد:

یک سیستم فرآیند ایده آل همیشه بر دو پایه استوار است:

 1. آشنایی به دانش فرآیندی
 2. دانش جامع درباره محصولات، مواد اولیه و خواص آنها.

با همکاری با مشتریان، متخصصین آوینا سیستم ها و کارخانه‌های منحصر به فردی را برای محصولات متنوع شما و یا هر گونه محصولی از نوع آشامیدنی ها ایجاد می کنند. در این فرآیندها، انواع پروسه های تولید از سیستم های کوچک یا سیستم های بزرگ گرفته تا سیستم های پیچیده و کارخانه هایی برای تولید انبوه صنعتی با حداکثر بازده متغیر زیر نظر متخصصین ما طراحی، نصب و اجرا میشود. ما همچنین سیستم ها و کارخانجات را برای فرآیندهای با نیازهای خاص توسعه می دهیم و در انجام این کار، بسته به محصول و فرآیند، حتی ممکن است از مواد مخصوصی مانند فولاد ضد زنگ با آلیاژ بالا یا پلاستیک مخصوص استفاده شود که گاهی این مواد در کشور ما موجود نمیباشند و نیاز به واردات آن میباشد که در اینجا ما وارد عمل میشویم.

برای مهندسان گروه آوینا رعایت استاندارد های موجود در این صنعت بسیار مهم است. ما انعطاف پذیر هستیم و حتی برای پیچیده ترین کارهای فن آوری، راه حل های قانع کننده و مناسب محصول شما می یابیم. ما سیستم های خاص را بکار می گیریم و می سازیم و فرآیندهای ویژه و همچنین فرآیندهای منحصر به فرد را برای محصولات منحصر به فرد توسعه می دهیم. ما از برآورده کردن چالش های ویژه لذت می بریم و تمامی سنگ های جلوی پای شما را با یافتن راه حل های ویژه برمی‌داریم. صرف نظر از چالشی که با آن روبرو هستید، مشتاقانه منتظر دریافت درخواست شما هستیم.

حالا شما به ما بگویید، آیا به یک فرآیند خاص و یا تجهیزات فرایندی خاص برای تولید محصول نوشیدنی نیاز دارید؟

Ask your questions