ساخت، راه‌اندازی و احداث کارخانه تولید مالت‌

آیا تاکنون شما برای ساخت یک کارخانه مالت سازی فکر کرده اید؟ شاید واقعاً برای خیلی از سرمایه گذاران که قصد سرمایه گذاری برای ساخت، راه‌اندازی و احداث کارخانه تولید مالت‌ و تولید مالت جو را دارند، این سوال بوجود آمده که یک دانه جو مالتینگ در هنگام تبدیل شدن به مالت جو در ابتدا خیسانده می‌شود و بعد جوانه زده و نهایتاً خشک میشود، پس فرایند مالت جو ساده‌ است و چه دلیلی وجود دارد که ما برای ساخت کارخانه مالت سازی به دنبال متخصص مالت سازی و یا brewmaster برویم؟

شما تنها کسی نیستید که به این موضوع فکر می کنید و از دید شما شاید چالش بزرگی وجود نداشته باشد، ولی باید به شما بگوییم که ساخت کارخانه مالت سازی، بسیار پیچیده و حساس تر از ساخت کارخانه دیگر نوشیدنیها هست که تا بحال بذهنمان خطور کرده، می‌باشد.

کارخانه تولید مالت جو

ساخت، راه اندازی و احداث کارخانه تولید مالت

اجازه دهید کمی بیشتر برای شما توضیح دهیم. اگر به شما بگویم که در دنیای امروز بیشتر از 40 نوع مختلف مالت تولید می شود و هر کدام از این نوع مالت ها با روشهای خاص خود تولید میگردد و کارخانه ای که شما تصور آن را دارید و قصد دارید در آن مالت بسازید، تنها قادر خواهد بود که فقط ۵ نوع محصول مالت جو را تولید کند؟

انواع مالت جو

حالا از خود بپرسید از این تعداد مالت های متفاوت چند نوع آن را می شناسید و یا از چند نوع روش تولید مالت جو اطلاع دقیق دارید؟

مالت سازی در ایران:

ما تا چند سال اخیر، در ایران مالت سازی فعالی نداشتیم و تمامی مالت جو مورد نیاز ماءالشعیر سازی ها از خارج از ایران تهیه می‌ گردید. از چند سال گذشته، چند مالت سازی با ظرفیت متوسط در ایران راه اندازی شده و به دلیل سرمایه اولیه و سرمایه در گردش بیشتری که یک مالت سازی مدرن نسبت به دیگر کارخانجات مالت سازی و حتی دیگر کاخانجات نوشیدنی نیاز دارد، این کارخانه ها سعی کردند تا جایی که سرمایه و دانش فنی داخلی موجود به آنها اجازه داده، کارخانه مالت سازی خود را مجهز به یک روش و تکنولوژی بکنند و با تجهیزات و ماشین آلات ساخت داخل و یا بعضاً کشور چین بتوانند مالت تولید کنند و از این رو به کشور، در بخش واردات این محصول کمک کنند. اما جای نگرانی نیست و ما به شما خبر خوش میدهیم و می گوییم که ما فرصت ها و تهدیدهای صنعت مالت سازی را می دانیم و امروز با مشارکت و انتقال دانش فنی مالت سازی میتوانیم در ساخت کارخانه مالت سازی مدرن و استاندارد روز جهانی به شما کمک کنیم.

کارخانه تولید مالت جو

گروه فن‌آوری آوینا، با داشتن متخصصین مالت ساز و Brewmaster که دوره های تخصصی این رشته را در دانشگاه مونیخ و مالت سازی های آلمان گذرانده اند به شما سرمایه‌گذار محترم، اطمینان لازم را می دهند که سرمایه گذاری در این صنعت، علاوه بر جذابیت و سودده بودن آن نسبت به سرمایه گذاری در صنایع دیگر، دانش فنی و تکنولوژی مالت سازی بروز اروپا و جهان را به شما، ارمغان می دهد و شما همچنین می توانید در مسیر یک محصول مالت جو دانش بنیان گام بردارید.

تولید مالت جو استاندارد:

مالت جو در جهان با شاخص و استانداردهایی شناخته می شود و مالت جو با استاندارد جهانی شاخص هایی دارد که برای رسیدن به این استاندارد، نیاز به انجام آزمایشهای ضروری در آزمایشگاههای پیشرفته برای تهیه مالت جو مناسب می باشد و البته منظور ما از تهیه مالت جو مناسب، نوع مخصوصی از مالت جو می‌باشد که برای ماءالشعیر سازی استفاده می‌شود و در دنیا اصولاً این نوع مالتها در تمامی آنالیزهای خود مطابق استاندارد MEBAK می‌باشد. ما توانایی انجام این آزمایشها را با همان استاندارد جهانی داریم.( برای اطلاعات در این زمینه به صفحه تحقیق و بررسی جو مالتینگ رجوع نمایید.)

تولید مالت جو

فرایند تولید مالت جو

فرایند تولید مالت جو

همانطور که می دانید هدف اصلی گروه فنی مهندسی آوینا، امکان تولید مالت با کیفیت و استاندارد جهانی در ایران می باشد. پس برای تحقق این امر ما نیاز به یک کارخانه مالت سازی مدرن برای تولید مالت باکیفیت و استاندارد داریم. برای احداث کارخانه تولید مالت با هر ظرفیت ما پیشنهادهایی داریم. یکی از آن پیشنهادها،برای ظرفیت کم تا متوسط سیستم مالت سازی شولز می باشد.

کاسپر شولدز

سیستم مالت سازی شولز برای تولید مالت برای ظرفیتهای کم تا متوسط

برای تهیه مواد اولیه مناسب برای کارخانه مالت سازی مدرن خود می توانید به گروه کشاورزی آوینا مراجعه نمایید.

حال اگر برای شما، این بخش برای سرمایه گذاری و فعالیت در صنعت مالت سازی ایجاد انگیزه کرده است، لطفاً فرصت را غنیمت شمرده و با ما تماس بگیرید، گروه فنی مهندسی آوینا می‌تواند در کلیه مراحل ساخت، راه‌اندازی و احداث کارخانه تولید مالت‌، به بهترین شکل ممکن با دانش و تخصصی که در این زمینه دارند و پیشنهادهایی که برای ساخت و راه اندازی کارخانه مالت سازی با ظرفیتهای مختلف دارند، در کنارشما باشند و به عنوان مشاور فنی شما خدمت رسانی نمایند.

Ask your questions